ENDEPL
Přihlášení

NAPŘÍČ ARABSKOU REPUBLIKOU SÝRIE

DSC 0549
Místo konání:Klub Na Rampě, Jiráskova 11, Jablonec nad Nisou, 466 01, Zobrazit na mapě
Datum konání:22.2.2017 od 19:00 hodin
Charakter akce:Regionální
Typ akce:Beseda, přednáška
Tematická kategorie:Turistika - jiné turistické akce
Více informací na:www.klubnarampe.cz
Anotace:Hovory a promítání s cestovateli Petrem Kvardou a Pavlem Chlumem. Napříč celou Sýrií před občanskou válkou, porovnání s dnešním stavem památek a měst (Palmýra, Aleppo, Rakka..)

Podrobný popis:

Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum Vás provedou napříč celou Sýrií ještě půl roku před občanskou válkou, která začala v roce 2011. Z tisíce let starého centra Damašku se přesuneme přes nekonečné pouště do města Palmýra s úchvatnými římskými rozvalinami, které byly bohužel během běsnění tkzv. Islámského státu v roce 2015 značně poničeny. Během naší přednášky si několikrát budete moci porovnat světově významné historické památky, jak vypadali během naší cesty a jak zdevastované jsou bohužel dnes.

Navštívíme světoznámý nikdy nedobytý křižácký hrad Krak de Chevaliers střežící jediný průchod přes horské pásmo Džabal Ansáríje. Zavítáme i do beduínských úlovitých domů v pouštní vísce Sarúdž. Na severu země se propleteme uličkami metropole Allepa a opět si porovnáme jeho stav z roku 2010 a současnost. O 200km dále východním směrem si zaplaveme v historicky významné řece Eufrat a přiblížíme se tak hlavnímu městu tkzv. Islamského státu Rakka. Přednáška vrcholí velkolepým výhledem na město Damašek z ptačí perspektivy.

Fotogalerie

DSC 0549

DSC 0549

 
 

Vyhledávání

Certifikace Český systém kvality služeb Kostel sv.  Anny Dům Jany a Josefa V  Scheybalových Centrum ekologické výchovy Novinky z Jizerek březen 2017
 
Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Turistický region Jizerské hory
load