ENDEPL
Přihlášení

Samsara

Samsara
Pořadatel:Kina Jablonec n. N.
Místo konání:Kino Radnice, Mírové náměstí 19, Jablonec nad Nisou, 466 01, Zobrazit na mapě
Datum konání:22.3.2017 od 19:30 hodin
Charakter akce:Regionální
Typ akce:Promítání
Tematická kategorie:Film - hraný film
Více informací na:www.kinajablonec.cz/databaze-filmu/samsara-123
Anotace:Samsara ve starodávném sanskrtu znamená „věčně se otáčející kolo života“. Tvůrci filmu, následovníka Baraky a Chronosu, se snaží zachytit prchavé okamžiky, které utvářejí náš život.

Podrobný popis:

Připravte se na zážitek a zkušenost smyslů, které nemají obdobu. SAMSARA opět spojuje režiséra Rona Frickeho s producentem Markem Magidsonem, jejíchž filmařské a hudební umění bylo potvrzeno již mnohokrát oceněnými filmy BARAKA a CHRONOS. SAMSARA ve starodávném sanskrtu znamená "věčně se otáčející kolo života“ a tvůrci se v něm snaží zachytit prchavé okamžiky, které utvářejí náš život. Film, který vznikal přes pět let ve dvaceti pěti zemích nás zavádí na posvátná místa, do postižených oblastí, průmyslových zón a míst přírodních zázraků. SAMSARA, která se vzdává dialogů a popisných textů, úplně rozvrací naše očekávání tradičního dokumentu. Namísto toho podněcuje naše niterné interpretace obrazem a hudbou, které do starého chápaní přináší nové prvky.
SAMSARA dále rozvíjí témata, kterých se dotkla v BARACE (1992) a CHRONOSU (1985), a přemýšlí o všedních věcech života i o zázracích. Snaží se nahlédnout do nepochopitelných rozměrů lidské spirituality a zkušenosti. SAMSARA nemá formu tradičního dokumentu ani cestopisu. Jde spíše o neverbálního průvodce meditací. Působivé záběry spojují lidskost s ostatní přírodou a ukazují, jak náš životní cyklus zrcadlí rytmus celé planety.
(oficiální text distributora)

Fotogalerie

Samsara

Samsara

 
 

Vyhledávání

Certifikace Český systém kvality služeb Kostel sv.  Anny Dům Jany a Josefa V  Scheybalových Centrum ekologické výchovy Novinky z Jizerek březen 2017
 
Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Turistický region Jizerské hory
load