12.-25. 10. výstava uzavřena z nařízení vlády !!!

Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy

Reprezentativní výstava, která je doslova barevnou symfonií o české krajině a připomíná nestárnoucí hodnoty obrazů. Antonín Slavíček, Jan Slavíček, Josef Procházka, Julius Edvard Mařák, Antonín Chittussi, Zdenka Braunerová, Louisa Pipenhagenová, August Bedřich Pipenhagen, Václav Březina, Jakub Schikaneder, Václav Radimský, Václav Špála, Václav Jansa, Otakar Nejedlý, to jsou jen některá jména slavných českých krajinářů, jejichž díla můžete v zhlédnout v Jablonci nad Nisou v útulném podkroví Domu národopisců Scheybalových v Kostelní ulici a zpříjemnit si podzimní dny.

Krajinomalba patřila a patří celosvětově k divácky a návštěvnicky nejpřitažlivějším výtvarným okruhům. Krajiny coby všeobecně srozumitelné a emočně sdílné obrazy evokují jednoznačně pozitivní pocity, jako jsou domov, rodina, svoboda, vlast. Podle organizátorů je cílem výstavy posílit vědomí národní důležitosti, ukázat rozmanitost koutů celé vlasti, rozličné typy uměleckého pojetí krajinomalby v běhu několika po sobě jdoucích generací.

do 8. 11. – Dům národopisců Scheybalových, Jablonec nad Nisou
všední dny  10–12.30 a 13–17 hodin, sobota 10–13 hodin

(Část výstavy v prostorách kostela sv. Anny ukončena z důvodu nevhodných klimatických podmínek 30. září.)

Individuální vstupné
Dospělí 30 Kč
Studenti/senioři (nad 65 let) 20 Kč
Děti (6–15 let) 20 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí, 3 děti) 50 Kč
ZTP/P (doprovod zdarma)  20 Kč

Skupinové vstupné
10 a více osob 100 Kč

Výstavu pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum společně s Nadací pojišťovny Kooperativa a Spolkem výtvarných umělců Mánes.