Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2020 v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie. Unikátní  přehlídka toho nejlepšího, co se ve skle, bižuterii a šperku objevilo v uplynulých třech letech, a to nejen na českém trhu, ale též v oblasti umění a designu.

 • do 1. 11. 2020 / Hlavní výstava TRENDY.DESIGN.PRODUKCE. Novinky z oblasti skla, bižuterie, autorského šperku a svítidel od 80 značek z 8 zemí světa (ve všech výstavních prostorách muzea, včetně části nové moderní přístavby ve tvaru krystalu)
 • do 30. 8. 2020 / Putovní výstava HANDMADE DREAMS Aktuální tendence v české bižuterii, a to od inspirace tradičními vzory přes současné trendy až po vize reprezentované výběrem ze studentských návrhů a vítězných prací z designové soutěže Master of Crystal. (ve spodním podlaží nové moderní přístavby ve tvaru krystalu)
 • 19. 11. 2020 / Slavnostní ukončení. Předání cen vybraným kolekcím hlavní výstavy + vernisáž výstav REFLEXE  a DESIGNOVÁ 10⁰ (20. 11. 2020 – 4. 4. 2021)

Doprovodný program:

 • do 6. 9. 2020 / HRÁTKY (NEJEN) SE SKLEM. Doprovodný rodinný program. Stálé dílny pro rodiny s dětmi v ateliéru muzea.
 • 10. 7. – 21. 8. / SKLENĚNÉ PÁTKY 10–18 hodin:
  10. 7. / Výroba skleněných květin pod vedením výtvarnice Marcely Růžičkové. Ukázka práce nad kahanem, tvorba vlastních skleněných kytiček.
  24. 7. / Výroba lampových perel, špendlíků a drobných figurek bude k vidění v podání Kamily Parsi Žďárské, nositelky titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Libereckého kraje
  7. 8. / Podmalba na skle – tradiční techniku nabídne Pavlína Jůnová (v rámci výstavy Křehká krása). Zapojit se mohou všichni zájemci.
  21. 8. / Foukání vánočních ozdob předvede Jana Straková a nabídne možnost ozdobit si vlastní výrobek.
 • 27. 10. 2020 / Sklářské svítání –  v Národním technickém muzeu v Praze. Pořádáno u příležitosti zahájení výstavy ke 30. výročí založení Asociace sklářského a keramického průmyslu.

Bližší info o otevírací době a vstupném naleznete zde.

 

.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]