BURSA – ruční sklářská výroba

Historie firmy se začala psát v roce 1992, kdy bylo nynějšímu majiteli Liboru Bursovi vydáno živnostenské oprávnění. Koncem roku 1994 získala firma povolení k obchodní činnosti, čímž výrazně rozšířila oblast svého podnikání. Protože zakázky postupně přibývaly, byl v roce 2000 zakoupen objekt v Železném Brodě, kam se po rekonstrukci přesunula celá výroba. Firma v současné době obchoduje nejen v rámci České republiky, ale vyváží také do Německa, Itálie a na Slovensko.

Firma Sklo Bursa se zaměřuje na ruční výrobu dekorativního a technického skla, při které se používají převážně boritokřemičité skleněné trubice a tyče. Tyto skleněné polotovary se zahřívají v plamenu sklářského kahanu a poté se z nich foukáním tvarují požadované výrobky. Po telefonické domluvě je možná exkurze, ukázka výroby skla a prodej výrobků.

Sortiment: domácí palírny, technické a laboratorní sklo, vodní dýmky, olejové lampy, lampičky (foukané, lepené atd.), svícny, láhve (na víno, likér, olej, ocet atd.), skleničky (na víno, šampaňské, likér atd.), štamprlata, koštýře a potřeby pro vinaře, vánoční a velikonoční ozdoby, stojánky, lampiony, aromatické lampy, auta na likér a víno, vázy a vázičky, zalévací koule pro květiny, akupresurní baňky
 

Kontaktní informace

BURSA – ruční sklářská výroba – Český ráj
Železná 98
46822 Železný Brod

GSM: +420 602 214 077
E-mail: bursa.glass@wo.cz
Web: www.sklobursa.cz
Mapa: Zobrazit na mapě

Fotogalerie