Ideální na koupání, rybaření a celoročně sportování všeho druhu. Bez Jabloneckého moře, jak místní přehradě přezdívají, by Jablonec nebyl tak krásné místo na světě :-)

Jablonecká přehrada (vodní nádrž Mšeno) se nachází se nedaleko centra Jablonce nad Nisou, leží na Mšenském potoce a je největší městskou vodní plochou ve Střední Evropě. Vybudována byla na počátku 20. století, aby chránila obyvatele před povodněmi.  Dnes je technickou památkou a skvělým místem místem ke koupání, sportování a lenošení. Pláže jsou zde travnaté nebo tvořené drobnými kamínky, vstup do vody je někde mírný, jinde až velmi prudký. V bezprostřední blízkosti se nacházejí kurty na plážový volejbal, dětské prolézačky, veřejné ohniště, venkovní fitness a betonová hřiště na fotbal, tenis či basketbal, množství stánků s občerstvením a několik restaurací. Milovníci vodních sportů mohou využít nabídky půjčoven paddleboardů (Paddleboardingshop  nebo JBC-SUP či Paddleboardee), pro které jako by přehrada byla stvořena! Nebo zkontaktovat zdejší oddíly dračích lodí (RK Dragons či Jizerský drak) a vyzkoušet si plavbu za zvuku bubnu.

Vstup na pláže a hřiště není zpoplatněn. V letní sezóně jsou zdarma k dispozici toalety a venkovní sprchy.

Technické parametry: Zděná hráz a náspy s cestami dělí nádrž na tři části. S hrází souvisí dvě přívodní štoly: z Bílé Nisy a z Lužické Nisy. Zásobní objem nádrže činí 1,897 mil. m³ (maximální až 2,786 mil. m³).