Besedické skály jsou jen půl hodinky jízdy autem od Jablonce, ale jejich romantický ráz vás přenese do mnohem vzdálenějšího světa. Projdete skalním bludištěm, objevíte tajnou modlitebnu českých bratří i dechberoucí výhledy do údolí řeky Jizery, na skalní hrad Pantheon a Frýdštejn.

Hlavní skupinou skal je Chléviště, labyrint pískovcových skal se Slují exulanta Václava Sadovského ze Sloupna (horolezecké info zde). Další seskupení skal Kalich skrývá uprostřed pěti skalních roklí oltář s vytesaným kalichem a letopočtem 1634 (horo info), kdysi se zde scházeli čeští bratři při tajných modlitbách.

Mezi zastávky na stezce Besedickými skalami je také vrchol Sokol (horo info), vyhlídka Kde domov můj, Kinského či Hořákova. Procházka skalami, které patří mezi méně známé skvosty Českého ráje, nadchne milovníky přírody, historie i romantiky.

Tip: Turistická trasa Besedickými skalami (cca 5 km) je svou délkou a atraktivními skalními průchody vhodná pro děti. Doporučujeme však opatrnost především při výstupu na vyhlídky, které jsou opatřeny jen jednoduchým kovovým zábradlím!