Pár tipů pro rodiny s kočárky nebo třeba vozíčkáře. Přívětivý terén bez prudkého stoupání, příroda a zajímavá místa po cestě! Zbývá už jen vyrazit :-)

Na Novou Louku

Z legendárního centra běžeckého lyžování se vydáte směrem k Lesní chatě a po krátkém stoupání budete lesní silničkou pozvolna klesat až k tajemnému Blatnému rybníku, odkud se už vydáte k hlavnímu cíli vaší cesty, loveckému zámečku na Nové Louce. Zpět do Bedřichova se vrátíte opět hlubokými lesy po asfaltové Vládní cestě.

Délka: 8.5 km Převýšení: 133 m Doba: 2.5 hod
Bedřichov (MHD) – Lesní chata – Blatný rybník – Nová Louka – Vládní cesta – Bedřichov (MHD)

Za klenotem Jizerských hor

Z horské chaty Smědava se vydejte po Promenádní cestě za klenotem našich hor, horskou osadou Jizerka, která uprostřed hlubokých lesů stojí už od roku 1539. Unikátní historii Jizerky vám poutavě přiblíží tamní muzeum. Na zpáteční cestě s určitě nezapomeňte zastavit u národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky.

Délka: 15 km Převýšení: 233 m Doba: 4 hod
Smědava (bus) – Promenádní cesta – Pod Bukovcem – Jizerka – Jizerská silnice – Smědava (bus)

Na skok k sousedům

Už dávno jsou naštěstí pryč doby, kdy polští pohraničníci každého, kdo překročil hranici bez milosti zatkli, a tak se můžete bez obav vydat do slezské osady Orle, ležící uprostřed hlubokých lesů. Po stylovém občerstvení plném klasických polských specialit se druhou stejně pohodlnou cestou vrátíte zpět do Harrachova na vlak.

Délka: 12.6 km Převýšení: 391 m Doba: 5 hod.
Harrachov (vlak) – Orle (PL) – Harrachov (vlak)