Jablonec město sportu:

Knihu ocení především sportovní fanoušci a patrioti. Na více než tři sta stranách plných fotografií Petra Krajíčka připomene jedno z nejúspěšnějších období jabloneckého sportu. 

Horské okresní město Jablonec nad Nisou bylo vzhledem ke své poloze a klimatickým podmínkám předurčeno za sportovní středisko, významem předstihující většinu ostatních českých měst. Sportovní aktivity se ve městě začaly rozvíjet již před druhou světovou válkou, naplno však propukly a poznávacím znamením města se staly v desetiletích po roce 1945. 

Výčet jednotlivých sportovních odvětví by byl dlouhý stejně jako přehled úspěchů. Fotograf v období od roku 1973 zachycuje výjimečné sportovní osobnosti, konkrétní momenty probíhajících klání, významné a rozhodující okamžiky, ale i sport jako součást života Jablonečanů. Záběry Petra Krajíčka přidávají sportovnímu příběhu lidskou tvář – ukazují emoce hráčů, trenérů, diváků a přibližují další důležité momenty spojené se sportovním kláním. 

Objektivem nejsledovanější sporty jsou lyžování, box, fotbal, gymnastika, basketbal, tenis, plavání a atletika, která tvoří páteř projektu. Kniha přibližuje nejúspěšnější atletické roky kdy se na Mistrovství Evropy, za oddíl TJ LIAZ nominovalo osm závodníků: Karel Kolář v běhu na 400 m a jako člen štafety 4×400, Milada Karbanová ve výšce, Hana Slámová a Dan Wildová v běhu na 400 m překážek, Helena Ledvinová a Božena Sudická v běhu na 3 000 m, Antonín Hadinger ve skoku o tyči a Jiří Čeřovský v běhu na 110m překážek. Karel Kolář se stává nejúspěšnějším atletem československé výpravy. 

Na své si přijdou sportovní fanoušci, pamětníci i samotní jablonečtí borci. Na fotografiích vzpomenou na své sportovní začátky, vítězství, přátelství a lásky. 

Knížku zakoupíte v jabloneckém  turistickém infocentru v Domě Scheybalových a v budově radnice.

Cena 1 ks knížky (324 stran): 490 CZK