Marek Řeháček – Jablonecké korálky:

Navzdory názvu není o sklářích a sklářství, ale jako korálky jsou obrazně označovány drobné zajímavosti v jabloneckých ulicích… Druhá kniha Marka Ŕeháčka, která se věnuje Jablonci nad Nisou je opět nejen čtivá, ale také inspiruje k procházkám a objevování stkrytých půvabů našeho města.

Slovo autora: „Mé setkání se zbořenou chalupou a stovkami následně do krásy omytých starých korálků se mi vybavilo znovu ve chvíli kdy jsem navlékal na zdánlivě nekonečnou šňůru korálky jiné – ony krátké příběhy spojené s jabloneckými maličkostmi. S těmi všemi drobnými památkami, s pomníčky, zajímavými skalami, s ozdobami jabloneckých domů. Často jsem je také a úplně stejně vyhrabával ze zaprášené slávy minulosti, dnes již zcela neznámé a zapomenuté.
Pečlivě jsem je pak očišťoval a jejich znovunabytý lesk léta představoval na stránkách Jabloneckého měsíčníku. A teď bych se o ně chtěl podělit i se čtenáři této knihy. Příběhy Jabloneckých korálků, stejně jako osud opravdových korálků z dnes již zbořené dílny dávného mačkáře, ukazují, že pod prachem minulosti se může často skrývat nejeden zářivý skvost, korálek inspirativní i pro současnost.“

Texty Marek Řeháček, kresby Petr Polda, váz. – bar. 150 x 150 mm, 160 str.

Knížku zakoupíte v jabloneckém turistickém infocentru v Domě Scheybalových nebo v budově radnice.

Cena 1 ks knížky: 260 CZK