Sladké recepty Němců z Jizerských hor:

Kniha z roku 2021 od Petry Laurin navazuje na knihu Recepty Němců z Jizerských hor, vydanou v roce 2019. Najdete v ní dvojjazyčné kuchařské recepy používané Němci, kteří v Jablonci  tvořili před 2. světovou válkou většinu tehdejších obyvatel.

Na začátku vydání první knihy byl malý černý notýsek, který v pozůstalosti své maminky našla Hannelore Singer, pravnučka prvního jabloneckého starosty Josefa Pfeiffera,“ vypráví autorka zbrusu nové jablonecké kuchařky Petra Laurin. „V notýsku byly pečlivě zaznamenány recepty, které maminka Hannelore zapsala krátce po válce ve sběrném táboře v Rýnovicích, kde čekala spolu s ostatními Němci na odsun. Lidé měli hlad, a tak si o jídle aspoň povídali…

Díky nově vydané kuchařce můžete vyzkoušet třeba terasové sušenky, císařský dort či puding anebo vybrat jeden z „receptů, co se vždycky povedou“. Dozvíte se také spoustu zajímavostí o tehdejším životě v Jablonci nebo třeba jak se dostaly do Jizerských hor recepty z Vídně, proč se používaly rakouské výrazy či kde se tu vzalo exotické koření.

Oba tituly zakoupíte v jabloneckém turistickém infocentru.

Cena 1 ks knížky: 220 CZK