Trička Jizerky:

Trička zdobí motiv „J“ a „šištičky“. Písmeno „J“ tvoří strom a není to jen tak nějaký strom. Je to strom vyrůstající na skále v drsných podmínkách hor, spojuje v sobě žulové skály a nekonečné lesy Jizerek, svým zakončením odkazuje na turistické ukazatele. Písmeno tvarem odkazuje také na deštník a je odkazem na typické počasí v Jizerkách. V neposlední řadě na první pohled připomíná písmeno smrk odkazující na typickou dřevinu i nejvyšší horu české části Jizerek. Koruna stromu nepřipomíná jen větve, ale představuje také stopu typickou pro bruslení na běžkách, protože běžky jsou se zimními Jizerkami neodmyslitelně spjaté.

Dalším grafickým prvkem na tričku je šiška, která vychází ze stromu. Možná vám šiška připomíná ještě něco dalšího, možná opět odkazuje na bruslení na běžkách, možná vám připomíná otisk boty v blátě, nebo ve sněhu. To vše k Jizerkám patří a trička vám v elegantní a jednoduché formě připomenou vše, co je pro Jizerky typické.

Pořiďte sobě nebo svým známým elegantní tričko z Jizerek, které vám vždy připomene náš jedinečný region! Zakoupíte ho v různých velikostech (střih dámský a pánský)  v jabloneckém turistickém infocentru v Domě Scheybalových.

Cena bavlněného trička: 350 CZK