Příběh Nikoly Šuhaje loupežníka, inspirovaný románem Ivana Olbrachta, se dočkal jevištní muzikálové verze v 70. letech minulého století v brněnském Divadle na provázku. Málokdo tehdy tušil, že text napsal minulému režimu nepohodlný a zapovězený Milan Uhde (jako autor byl oficiálně uveden režisér první inscenace Zdeněk Pospíšil). V roce 1978 byl podle této divadelní hry natočen stejnojmenný film (v režii Vladimíra Síse).

Od té doby stačili Nikola, jeho láska Eržika, Mageri, zbojníci, četníci a další hrdinové příběhu získat nesmrtelnost a písně nesmazatelně zlidovět – alespoň v paměti a srdcích svých diváků a posluchačů. I v příbramské divadlO se ke zbojníku Nikolovi vrátí s láskou a se vší úctou a pokorou k síle příběhu o veliké lásce a zradě, stejně jako k písničkám, které stále znovu těší a dojímají.

Kapela ve složení: klávesy – Stanislav Poslušný/Matěj Voda, saxofon – Lenka Vahalová, kytara a bicí Petr Beleš, basová kytara – Šimon Knápek, Lukáš Typlt; bicí – Petr Beleš, Jiří Vojta; housle – Milan Jakeš

Více na www.divadlojablonec.cz

1. 11. 2021 od 19:00 hod. – Městské divadlo