Magnet Krteček:

Krteček má také své nálady… buď se usmívá, je udivený nebo se řehtá. Jako magnetku v dřevěném provedení z dílen firmy Detoa si jej můžete zakoupit v jabloneckém turistickém infocentru.

Cena 1 ks magenky: 49 CZK

 

Detoa – potěšení ze dřeva

Historie firmy, „rodiště“ dřevěného Krtečka a dalších oblíbených hraček, se píše již od roku 1908, kdy ji Johann Schowanek založil. Od začátku se zde vyráběly dřevěné perle, knoflíky a jiné drobné soustružené dílky. Firma se brzy stala nejvýznamnějším výrobcem v tomto oboru v celé Evropě. V roce 1927 se výrobní sortiment rozšířil o dřevěné hračky, které podpořily věhlas firmy. Po roce 1945 se začaly vyrábět pianinové mechaniky, později se přidaly klavírové mechaniky a klávesnice.

V současné době je Detoa a největším a nejstarším výrobcem dřevěných hraček, komponentů do společenských her, dřevěných perliček a také pianinových i klavírových mechanik v České republice. Pro návštěvníky je připravena kreativní dílna, dále můžete navštívit muzeum s expozicí zaměřenou na výrobu hraček, válečnou výrobu, muzeum sportovců. Přímo v areálu je podniková prodejna a kavárna.