Organizátoři Jizerské 50  přiravují v souvislosti s aktuálnímí opatřeními spojenými s koronavirovou pandemií několik variant, jak by legendární lyžařský závod mohl probíhat. Beze změny zůstává termín a místo konání: 12.–14. 2. 2021 – Bedřichov v Jizerských horách. Věří, že se podaří 54. ročník zajistit a nenechají si ho ujít profíci, ani hobby běžci. Nejlevnější startovné je do 30. 9.  SKOL!

„Věnujeme maximální úsilí tomu, aby se závod mohl uskutečnit v podobě, v jaké ho léta známe. Zároveň je pro nás vždy na prvním místě bezpečí všech závodníků i organizátorů. Jsme připraveni závod bezpečně uskutečnit, a to i za těch nejpřísnějších podmínek, které mohou nastat a budeme pečlivě dbát všech nařízení a opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Zvládli jsme se potkat na startu letní Jizerské 50 RUN, zvládneme to i za pár měsíců na zimní 54. ČEZ Jizerské 50,“ ubezpečují organizátoř.V současné době je několik variant, které mohou běžkařský závod potkat, zejména s ohledem na omezení počtu osob na hromadné akci či omezený přístup cizinců ze zahraničí.

  • V případě předepsaného limitu počtu závodníků na startu jsou organizátoři připraveni Jizerskou 50 uspořádat v pozměněném časovém harmonogramu s více starty a většími časovými odstupy. Snahou je, aby závod proběhl kompletní a zároveň za dodržení všech hygienických opatření. V takovém případě by někteří závodníci jeli svůj závod v jiný den, než na který byli původně přihlášeni.
  • Pokud by musel být závod z důvodu mimořádných opatření kvůli pandemii COVID-19 zrušen, bude potřeat zhruba měsíc na to, aby organizátoři spočítali veškeré náklady zrušeného ročníku a maximální možnou kompenzaci startovného na něj.
  • V případě zákazu cestování cizinců doporučují nadstavbu cestovního pojištění pro COVID-19.
  • K větší jistotě i v roce 2021 přispívá pojištění zrušení závodu v případě nedostatku sněhu od Pojišťovny VZP a.s.  Pokud by nebylo závod možné uspořádat ani na náhradní či zkrácené trati z důvodu nedostatku sněhu, bude závodníkům vráceno až 1 120 Kč. Detailní informace o tomto pojištění naleznete zde.

Věříme, že společně dokážeme překonat aktuální náročnou situaci a nepřerušíme tradici, která trvá desítky let. Registrace běží na www.jiz50.cz.