Aktuálně: nouzový stav – uzavřen pro veřejnost do odvolání!

Bývalá fara v Kostelní ulici patří společně s kostelem sv. Anny, patronky města Jablonec, k nejstarším a nejvýznamnějším stavebním historickým památkám Jablonce nad Nisou. V roce 2012 město dokončilo rekonstrukci domu a jako hold jeho někdejším majitelům, manželům Scheybalovým, ho přeměnilo na víceúčelové kulturní a informační centrum. Obě památky jsou otevřeny návštěvníkům a můžete zde navštívit výstavy nebo zajít na koncert.

V přízemí Domu národopisců Scheybalových se nachází turistické infocentrum, kde získáte potřebné informace o městě a okolí nebo tu můžete i nakoupit suvenýry a drobné dárky z regionu.

V prvním patře je Městská galerie MY.

Podkroví domu na vás dýchne neopakovatelnou atmosférou. Slouží jako výstavní prostor, a my vám slibujeme, že se tam budete rádi vracet! Imobilní návštěvníci mohou využít výtah.

Aktuální výstava (momentálně pozadtavena): Vilém Heckel – kouzlo hor, představuje jednotlivé části tvorby fotografa a horolezce Viléma Heckela v kontextu s jeho životní cestou. Zahynul spolu s dalšími 14 horolezci při expedici Peru 1970. Na výstavě je k vidění více než 70 velkoformátových fotografií, všechny Heckelovy vydané publikace a také některé osobní věci, které byly součástí výbavy na výpravách. Vstup zdarma.

Připravované výstavy:
Vladimír Čeřovský – obrazy (termín není stanoven)

22. 5.–30. 9. Má vlast Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy (předpokládaný termín)

Dům národopisců Jany a Josefa V. Scheybalových
Kostelní 1/6, Jablonec nad Nisou
po–pá 9.00–17.00, so 10.00–13.00 hodin

tel.: +420 774 667 677 (turistické infocentrum sídlící v přízemí Domu Scheybalových)