Příjezd autem do Jablonce nad Nisou ze směru od Prahy, bude kvůli rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn složitější a zabere více času. Zatím jde o omezení průjezdu – doprava pro každý směr povede v jednom jízdním pruhu, ale od 14. dubna 2020 dojde k úplnému uzavření sjezdu na silnici I/65 do Jablonce.

V pondělí 2. března 2020 začala dlouho očekávaná rekonstrukce mimoúrovňové křižovatky státních silnic I/35 a I/65 Rádelský mlýn. Prosíme řidiče o trpělivost. První z řady omezení, a to na hlavním silničním tahu z Liberce na Prahu, potrvá od 2. března do 13. dubna letošního roku. Omezený bude úsek mezi Jeřmanicemi a Hodkovicemi nad Mohelkou. Doprava pro každý směr povede v jednom jízdním pruhu.

Křižovatka Rádelský mlýn na hlavním tahu z Liberce na Prahu pak bude kvůli rekonstrukci zavřená od 29. března do 30. listopadu 2021. Dodavatelé původně žádali o sedm měsíců víc. Krajský úřad Libereckého kraje ale při povolování uzavírky zohlednil zkušenosti z jiných staveb a také velké množství dalších plánovaných akcí zejména v Jablonci nad Nisou.

Kraj schválil tři objízdné trasy pro cestu na Jablonec – jedna povede přes Liberec, další přes Železný Brod a Pěnčín a třetí přes Železný Brod, Tanvald a Smržovku. 

Cílem rozsáhlé rekonstrukce je zlepšit její dopravně technický a stavební stav. Denně tudy v obou směrech projede bezmála 33 tisíc vozidel. Od roku 2012 se tam stalo 151 nehod, při každé třetí byl někdo zraněn.

Během stavby dojde k odstranění technických nedostatků a kolizních míst. Křižovatka je nyní v sevřeném prostoru údolí řeky Mohelky, které je ohraničeno strmými svahy. V současné podobě vykazuje mimoúrovňová křižovatka značné vady. Nově navržené řešení změní tuto křižovatku na tzv. rozštěpovou se třemi výškovými úrovněmi.

Zdroj: Liberecký kraj