Chcete si v Jablonci zaběhat? Výborný nápad….. Jablonec je totiž k běhu přímo stvořený a příležitostí, kde si zaběhat ve městě zasazeném v přírodě je nespočet. Vytipovali jsme pro vás pár osvědčených a oblíbených tras. Vyzkoušejte některou a nebo všechny !!!

Kolem jablonecké přehrady

3.6 km vzdálenost, 17 m převýšení

Trať ocení především začínající běžci, a to nejen kvůli jejímu milosrdnému profilu, který je z převážné části bez jakéhokoli převýšení, tak i pro permanentně krásné výhledy, které pomohou překonat jakoukoli běžeckou krizi. Zkušenější běžci jistě uvítají možnost si trasu prodloužit o oběhnutí zbývajících dvou přehrad, celková délka se pak prodlouží na 5 km.

Mapa zde

 

Na Proseč

6.3 km vzdálenost, 213 m převýšení

Oblíbený cíl procházek všech Jablonečáků skvěle poslouží i jako běžecká trasa. Převážnou většinu času poběžíte lesem, a nejen vaše nohy tak jistě ocení pohodlí bez asfaltu. Milovníci krásných výhledů by měli zvolit opačný směr trati – odměnou jim bude pohled na panorama Ještědu. Nic ale není zadarmo, na oplátku je čeká mnohem náročnější profil trati.

Mapa zde

 

Srnčím dolem

1 km vzdálenost, 6 m převýšení

Přírodní sportovní areál Srnčí důl vždy byl a stále je hojně využíván veřejností. Odjakživa sem kromě atletů chodí za pohybem rekreační běžci, školáci, ale i fotbalisté, policisté i hasiči. Na procházku je ideální i pro rodiny s dětmi, maminky s kočárky. Základní trasu si můžete prodloužit nespočtem cestiček a pěšin a také po přilehlé cyklostezce….

Mapa zde

 

Kolečko Břízky

2 km vzdálenost, 36 m převýšení

Kousek nad jabloneckou přehradou v nadmořské výšce 600m se nachází biatlonový a lyžařský areál, kde pravidelně trénují naši budoucí reprezentanti (Ski klub Jablonec a SKP Kornspitz Jablonec) a využívat ho může i veřejnost. A v létě tedy ideální i pro běh. Běžkařské tratě zde tvoří „kolečko“, podle kterého sportovní areál dostal svůj název. Základní okruh s asfaltovým povrchem má 2 km, ale vyběhnout můžete do přilehlých lesů a trasu si prodloužit.

Mapa zde