Ani rybáři u nás nepřijdou zkrátka. Láká vás k rybolovu naše Jablonecké moře, jak místní přezdívají zdejší přehradě? V případě, že jste členem Českého rybářského svazu a držitelem rybářské legitimace, pak si povolenku můžete zakoupit v Rybářských potřebách – ALKAR, s.r.o. 

V případě, že členem Svazu nejste, popř. jste cizí státní příslušník, pak je nutné si nejprve zařídit rybářský lístek a posléze dokoupit povolenku pro mimopstruhové vody. My vám poradíme, jak správně postupovat. Povolenky lze totiž v letní sezóně (od června do září) zakoupit i na Turistických informacích na radnici.  Mimo letní sezónu pak kontaktujte hospodáře Českého rybářského svazu

  1. V informačním středisku v budově radnice (Magistrát) vyplníte Žádost o vydání rybářského lístku.
  2. Tuto žádost odevzdáte v přízemí radnice (v informačním středisku Magistrátu Jablonec nad Nisou) a zaplatíte správní poplatek. Magistrát žádost v co nejkratší lhůtě vyřídí a vydá rybářský lístek.
  3. S platným rybářským lístkem si pak v Turistických informacích v budově jablonecké radnice zakoupíte rybářskou povolenku dle vaší potřeby.

Na jablonecké přehradě (vodní nádrž Mšeno) je možné rybařit pouze v první největší nádrži. Není však povoleno chytat přímo z hráze a 100 m na dosah od ní. S touto povolenkou můžete ale zavítat i do jiných vod.

Zajímavost: Západnímu břehu přehrady vévodí obří kovový rybářský prut. Tato kovová plastika s uměleckým názvem Udice je dílem sochaře Vratislava K. Nováka, mj. autora pražského Metronomu na Letné. Jeho „prut“ u jablonecké přehrady je poctou Karlu Hubáčkovi, vášnivému rybáři a architektovi Ještědu.