Jedním ze zážitků, které si určitě budete dlouho pamatovat, je jízda tramvají mezi městy Jablonec nad Nisou a Liberec. Unikátní tramvajová trať byla vybudována byla po 2. světové válce v letech 1947 až 1955. Vede krásnými lesy a projíždí dalšími obcemi jako jsou i jako jsou: Vratislavice nad Nisou nebo Proseč na Nisou. Tramvaj je nejvyužívanější hromadnou dopravou mezi Jabloncem a Libercem, a i když místní jsou na jízdu zvyklý, pro vás to bude tak trochu arenalin.

Tramvaj je označena číslem 11 (jízdní řád).  Ve špičce jezdí každých 15 minut. Nástupním místem v Jablonci jsou Tyršovy sady. Za jízdu zaplatíte v automatu přímo ve voze. Trať je úzkorozchodná a je vůbec nejdelší meziměstskou tramvajovou tratí v České republice. Její celková délka je 13 km a cesta trvá cca půl hodiny. Denně prý sveze asi 11 000 lidí!

Aktuálně: Z důvodu rekonstrukce je od 14. března 2020 doprava tramvají v úseku mezi Jabloncem a Vratislavicemi nahrazena autobusem. Výlukový řád najdete zde. Dočasným nástupním místem je zastávka MHD naproti kinu Radnice přímo v centru města! Potrvá minimálně do poloviny května 2020.