Ideální na koupání, rybaření a celoročně sportování všeho druhu. Bez Jabloneckého moře, jak místní přehradě přezdívají, by Jablonec nebyl tak krásné místo na světě :-)

 

Jablonecká přehrada (vodní nádrž Mšeno) se nachází nedaleko centra Jablonce nad Nisou, leží na Mšenském potoce a je největší městskou vodní plochou ve střední Evropě. Vybudována byla na počátku 20. století, aby chránila obyvatele před povodněmi. Dnes je technickou památkou a skvělým místem ke koupání, sportování a lenošení.

Pláže jsou zde travnaté nebo tvořené drobnými kamínky, vstup do vody je někde mírný, jinde až velmi prudký. V bezprostřední blízkosti se nacházejí běžecké trasy, kurty na plážový volejbal, dětské prolézačky, veřejné ohniště, venkovní fitness a asfaltová hřiště na fotbal, tenis či basketbal, množství stánků s občerstvením a několik restaurací. V letní sezóně jsou zdarma k dispozici toalety a venkovní sprchy. Milovníci vodních sportů mohou využít nabídky půjčoven paddleboardů, pro které jako by přehrada byla stvořena! Nebo zkontaktovat zdejší oddíly dračích lodí a vyzkoušet si plavbu za zvuku bubnu.

Rybařit na přehradě mohou i cizinci – více info zde.

Koupání psů je celoročně dovoleno ve 2. a 3. nádrži (mapa). V hlavní nádrži je povoleno pouze od 1. září do 30. dubna.

Vstup na pláže a hřiště je bez poplatku.

Technické parametry: Zděná hráz a náspy s cestami dělí nádrž na tři části. Do přehrady ústí přívodní štoly: z Bílé Nisy a z Lužické Nisy. Zásobní objem nádrže činí 1,897 mil. m³ (maximální až 2,786 mil. m³).

Jablonecká přehrada v České televizi v pořadu Toulavá kamera

Teplotu vody a předpověď počasí najdete zde.