V továrně na hračky Detoa, kde se rodí mj. i legendární dřevěný krteček a jeho přátelé, můžete navštívit Muzeum výroby dřevěných hraček. Během prohlídky poznáte celý výrobní proces, který má více než stoletou tradici. Spatříte historické stroje, dobové hračky i současnou tvář továrny. Prohlídka trvá přibližně 50-60 minut. Na závěr exkurze si můžete výrobky zakoupit v podnikové prodejně. Pro zájemce o historii nabízí také prohlídku válečné výroby během let 1939–1945 a zájemci o sport mohou navštívit expozici věnovanou Rudolfu Burkertovi, prvnímu československému medailistovi zimních olympijských her.

Vzhledem ke zvýšenému zájmu doporučujeme exkurzi objednat předem. Prohlídka probíhá ve výrobních prostorách se zvýšenou prašností a není vhodná pro děti do 4 let.

Vstupné a provozní dobu naleznete zde.

Kreativní dílny
V podnikové prodejně si můžete zakoupit kromě výrobků také sáček s různými dílky a v kreativních dílnách nechat popustit uzdu své fantazii a vyrobit si svoji vlastní hračku. Vstup do dílen je po zakoupení sáčku zdarma. Bližší informace na telefonech 721 843 020, 483 356 325 nebo na e-mailu exkurze@detoa.cz.

Muzeum výroby hraček Detoa na České televizi v pořadu Toulavá kamera