22. ročník představí nový koncept akce Euroregion Tour, kde nejen načerpáte inspiraci pro vaše výlety nebo dovolenou, ale zážitky vás čekají i přímo na místě. To vše po celé dva dny v rámci jedné vstupenky – od 10. do 11. března v jabloneckém Eurocentru.

Euroregion Tour se konal v Jablonci nad Nisou poprvé v roce 2001 se záměrem podpořit cestovní ruch v našem regionu a ukázat potenciál, který Trojzemí má. “Cíl akce zůstává, nicméně za těch více než dvacet let se formy prezentace hodně změnily. Formát veletrhů už není tak oblíbený, lidé si hledají informace na internetu z pohodlí domova nebo třeba v kanceláři během pracovního dne. Jedna z možností, jak oslovit návštěvníky naživo, je nabídnout jim zážitek přímo na místě, vtáhnout je do dění. Proto letošní ročník obsahuje atraktivnější program a charakterem akce se chceme přiblížit spíše festivalu,” říká za organizátory Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec, p.o.

O dobrou náladu se postará např. oblíbená jablonecko-liberecká hudební skupina Superhero Killers – dvanáctičlenný band se silnou dechovou základnou, který nabitý sál Eurocentra rozpálil naposledy při velké hudební párty loni v prosinci. “Na koncert platí festivalová vstupenka, stejně jako na všechny akce, které jsou na programu”, upozorňuje Vobořil. Dalším tipem je třeba biketrial show mistra světa Martina Šimůnka nebo profesionální vystoupení špiček českého parkouru. Pro zvídavé návštěvníky je přichystána v ceně vstupného i série besed se zajímavými hosty. Přehled najdete v programu níže.

A protože festival má být především inspirací kam a za čím vyrazit, nemůže chybět ani nabídka výletních cílů. Z hlediska turistiky, je předností našeho kraje snadná dostupnost Německa či Polska. Co třeba se třeba vydat za dobrodružstvím do Tajemného světa Turisede? Najdete ho u německo-polské hranice, cca 100 km od Jablonce a ocení ho především děti. Atrakce tohoto přírodního zábavního parku, včetně možností netradičního ubytování v domě na stromě, se nejen představí na svém stánku právě v jabloneckém Eurocentru, ale zároveň je voucher na tyto služby pro celou rodinu hlavní návštěvnickou cenou festivalu!

Euroregion Tour 2023 je tak příležitostí objevit něco nového, třeba zajímavé místo téměř v sousedství, potkat se s lidmi, kteří rádi cestují, vyměnit si zkušenosti, a hlavně si dopřát trochu zábavy a zaslouženého relaxu v náročné době. Věk nehraje roli, stačí mít chuť poznávat a cestovat – a nemusí to být vůbec nikam daleko!

Aktualizovaný program a seznam vystavovatelů naleznete na webu akce: www.kulturajablonec.cz/akce/euroregion-tour-2023-festival-zazitku-v-trojzemi

Festivalové vstupenky lze nejlevněji pořídit v předprodeji na recepci Eurocentra nebo na webu: www.kulturajablonec.cz
Dospělý: 80 Kč / dítě nebo senior od 60 let: 40 Kč / rodinné: 180 Kč. Speciální nabídky má pořadatel připraven i pro školy.

Koná se za finanční podpory Libereckého krajestatutárních měst Jablonec nad Nisou a  Liberec ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou a Turistickým regionem Jizerky.

TISKOVÁ ZPRÁVA, 17. 03. 2023 v Jablonci nad Nisou

Kontaktní osoba pro média za Kulturu Jablonec: Radana Schaeferová, T:+420 606 270 543, schaeferova@kulturajablonec.cz