Tisková zpráva, 24.01.2019:

Turistické infocentrum v Jablonci nad Nisou chystá vydání aktualizovaného katalogu ubytování. Provozujete-li penzion, hotel, či pronajímáte-li apartmány v Jablonci nebo v Jizerských horách, pak je to pro vás příležitost, jak své služby nabídnout dalším zákazníkům.

 

Tištěný katalog ubytování je u turistů stále velmi oblíbený, podobně jako papírové mapy. Pomáhá zákazníkům se lépe zorientovat v prvotní nabídce a poté si mohou potřebné detaily dohledat na internetu,” říká Hanka Herkommerová, vedoucí jabloneckého turistického infocentra. V pořadí 10. edice katalogu ubytování vyjde na jaře 2019. Pro všechny ubytovatele, kteří mají zájem o spolupráci s infocentrem, je nyní ten správný čas se přihlásit. “Mnoho hotelů či penzionů kontaktujeme i my díky databázi, jenž má turistické infocentrum k dispozici. Byli bychom rádi, aby na naši nabídku zareagovali a společně jsme tak mohli vytvořit komplexní přehled o možnostech ubytování na Jablonecku. Náš region je stále žádanější destinací pro aktivně strávený čas. Často se lidé na nás obracejí, ať už hledají příjemné místo pro rodinnou dovolenou nebo větší kapacitu např. pro školu v přírodě,” hodnotí Hanka Herkommerová.

Aktualizované vydání bude opět v barevném provedení, přehledně členěno dle obcí, tedy Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou, Bedřichov… Pro lepší orientaci bude součástí katalogu i mapka regionu. Katalog bude zdarma k vyzvednutí na všech infocentrech v okolí Jablonce nad Nisou a v informačním centru Czechtourismu, které sídlí na Staroměstském náměstí v Praze. Nebude chybět ani na pultu našeho informačního centra v rámci veletrhů cestovního ruchu v partnerských městech Zwickau, Budyšíně, Kaufbeurenu či Jelení Hoře. Bonusem je bezplatná prezentace na webu Jabloneckého kulturního a informačního centra www.jablonec.com. Ten sdílí společnou databázi „Datový sklad Libereckého kraje“, z kterého čerpají další weby, např. www.liberecky-kraj.cz, či www.jizerky.cz. Podrobnosti rádi sdělí pracovníci v informačním centru v Domě Scheybalových na adrese Kostelní 1/6 v Jablonci nad Nisou či telefonicky na 775 585 061 nebo 775 585 045. Uzávěrky jsou 27. ledna. Formuláře ke stažení též v odkazu: https://www.jablonec.com/dr-cs/26192-.html

Výzva pro průvodce
Jste komunikativní, spolehliví, samostatní a znáte dobře své město? Máte zkušenost s průvodcováním a chcete se o své znalosti podělit s návštěvníky Jablonce? Pak se přihlašte na turistickém informačním centru v Domě Scheybalových či telefonicky na 775 585 045 nebo na herkommerova@jablonec.com. Jablonecké infocentrum by rádo rozšířilo svou databázi a hledá ke spolupráci schopné průvodce pro české i zahraniční skupiny turistů.

Kontaktní osoba pro média za JKIC: Radana Schaeferová, T:+420 606 270 543, schaeferova@jablonec.com