Tisková zpráva, 18. 07. 2019:

Jablonecká přehrada v létě láká nejen plavce a vodáky, ale i rybáře. Cizincům se rybaření snaží usnadnit zdejší turistické infocentrum.

 

“Pro zahraniční turisty je cesta k rybaření v Čechách poněkud komplikovanější. Snažíme se jim proto pomoci. Jednak s překonáním jazykové bariéry a také v době letní sezóny prodáváme rybářské povolenky přímo v našem turistickém infocentru,” říká vedoucí infocentra Hanka Herkommerová. Množstvím formalit jsou cizinci často zaskočeni. Nejprve si musí vyřídit na magistrátě český rybářský lístek, což obnáší vyplnění formuláře a zaplacení poplatku. Teprve poté si mohou zakoupit rybářskou povolenku. “Úředníci jsou velmi vstřícní a snaží se rybářské lístky pro cizince vyřizovat do druhého dne, i když za zákona mají lhůtu o mnoho delší,” chválí si spolupráci Hanka Herkommerová a přidává perličku z letošních prázdnin: “Nedávno tu byla skupinka Němců, kteří chtěli rybařit. Jejich představa byla, že vše vyřídí u nás na místě na počkání a vyrazí na přehradu. Zmíněné formality však vyžadují dvě návštěvy magistrátu, což i při maximální vstřícnosti úředníků znamená dva dny. Zkoušeli tedy nejprve zjistit, jak vysoká je pokuta, pokud by chytali načerno. Ale to jsme jim naštěstí rozmluvili upozorněním, že na březích přehrady probíhají pravidelné kontroly za přítomnosti policie.”

Na turistickém infocentru v Jablonci nad Nisou lze po dohodě s Českým rybářským svazem zakoupit během letní sezóny rybářské povolenky jak pro mimopstruhové tak i pro pstruhové revíry. Největší zájem je o jednodenní povolenky mimopstruhové. Rybaří u nás především Němci, dále Holanďané a Dánové.

Kontaktní osoba za JKIC:
Radana Schaeferová, T:+420 606 270 543, schaeferova@jablonec.com