TISKOVÁ ZPRÁVA, 20. 04. 2021 v Jablonci nad Nisou: 

Květen je v přírodě jeden z nejkrásnějších měsíců v roce a málokdo z nás odolá toulkám krajinou a poznávání nových míst. Po nelehkém období omezeného pohybu snad o to ještě více. Na novou sezónu se těší i turistická infocentra a pro návštěvníky připravila několik novinek, které ocení nejen při výletech do přírody.

 

Turistická informační centra zůstala na základě vládních opatření dlouhé měsíce uzavřena podobně jako ostatní služby, ale nezahálela a chystala se na nadcházející sezónu. Nejinak je tomu i u nás v Jablonci nad Nisou. Ve spolupráci s Libereckým krajem a Turistickým regionem Jizerské hory vznikly nové produkty, které pomohou lépe poznat náš krásný kraj,” říká vedoucí jabloneckého infocentra Hanka Herkommerová.

Jedním z nich je mobilní aplikace SmartGuide. Možná jste o ní už slyšeli, díky ní se totiž promění váš mobilní telefon v osobního turistického průvodce! Nově mezi nejoblíbenějšími českými turistickými destinacemi a více než 400 místy po celém světě najdete v této aplikaci i Jablonec nad Nisou. “S aplikací můžete vyzkoušet projít trasu po centru města, která vám zabere pouze hodinu. Jejím prostřednictvím se dozvíte spousty informací nejen o historii města a daného místa, ale i další zajímavosti. Pro prohlídku si můžete zvolit vlastní tempo, využít audio průvodce, prohlédnout fotografie, popř. si stáhnout offline mapy. Výhodou je, že za poznáním můžete vyrazit kterýkoliv den a v kteroukoliv hodinu mimo špičku,” přidává podrobnosti Hanka Herkommerová.

Stálá poptávka je i po tipech na pěší či cyklistické výlety po okolí Jablonce. “Ty nejzajímavější trasy jsme ve spolupráci s Turistickým regionem Jizerské hory zpracovali a vydali i v tištěné podobě. Každý ze subregionů Jizerských hor prezentuje výletní okruhy v brožurkách, jejichž součástí jsou trhací mapy s vyznačením jednotlivých tras,” informuje Hanka Herkommerová a dodává: “Milovníky dalekých výhledů určitě potěší nové trhací mapy s vyznačenými rozhlednami za každý subregion. Letos vyjdou i oblíbené turistické noviny Jizerských hor. S ohledem na stávající situaci bude jejich obsah koncipován celoročně s turistickou nabídkou napříč všemi sezónami.

Všechny tištěné materiály si můžete zdarma vyzvednout v informačním centru v Domě Scheybalových. Provozní doba se může měnit v důsledku epidemiologické situace. Aktuální informace získáte na telefonním čísle 774 667 677 nebo na webu www.jablonec.com.

Kontaktní osoba pro média za JKIC: Radana Schaeferová, T:+420 606 270 543, schaeferova@jablonec.com