TISKOVÁ ZPRÁVA, 18. 06. 2021 v Jablonci nad Nisou: 

S letní sezonou město Jablonec rozšiřuje služby pro turisty. Přímo v budově magistrátu vzniklo nové sezónní pracoviště, které bude poskytovat turistické informace a průvodcovské služby pro zájemce o prohlídku radnice a výstupy na věž.

Každým rokem na léto otevíráme pracoviště v přízemí radnice v prostorách Informačního střediska. V loňském roce do cestovního ruchu výrazně zasáhla pandemie a naše služby byly omezené spolu s budovou magistrátu. Letos v létě bychom chtěli naopak návštěvníkům města nabídnout komfortnější zázemí. Využili jsme volný prostor v přízemí radnice vedle kavárny Story Cafe a oddělili tak úřední záležitosti od turistiky. Z hlediska hygienických opatření je toto řešení i vhodnější. Věříme, že situace v létě umožní cestování a zájemci budou moci opět vystoupat i na radniční věž nebo si prohlédnout zasedací sály zrekonstruované do původní podoby z třicátých let,” popisuje Petr Vobořil, ředitel p.o. Kultura Jablonec, který má turistické infocentrum ve své gesci. 

Nové pracoviště funguje od 17. června a v provozu zůstane minimálně do konce srpna. “Během této doby vyhodnotíme na základě praktických zkušeností vhodnost umístění, návštěvnost a také a jak se propojení s radnicí jako kulturní památkou osvědčí,” vysvětluje Vobořil. Od 1. července bude otevřena radniční věž, kam lze však vystoupat jen s průvodcem.

Návštěvníci Jablonce mohou i nadále využít služeb certifikovaného turistického infocentra v Domě Scheybalových, které je během letních prázdnin otevřeno každý den.

Otevírací doby: 

Turistické informace, výstupy na věž – budova radnice
všední dny 9.30–17.00 hodin
víkend, svátky – zavřeno
(výstupy na radniční věž pro veřejnost začínají 1. 7., viz samostatná zpráva)

Turistické infocentrum – Dům Scheybalových, Kostelní 1/6
všední dny  9.00–12.30 / 13.00–17.00 hodin
víkendy, svátky 10.00–13.00 hodin

Kontaktní osoba pro média za JKIC: Radana Schaeferová, T:+420 606 270 543, schaeferova@jablonec.com