TISKOVÁ ZPRÁVA, 01. 12. 2020 v Jablonci nad Nisou: 

I přes jarní a podzimní uzávěru přesáhla letošní návštěvnost turistického infocentra v Jablonci 23.000! Ač se hranice v létě otevřely, mnoho lidí dalo přednost cestování po České republice. Vydali se nejen na svá oblíbená místa, ale i do destinací, které dosud neměli čas prozkoumat. Jablonec nad Nisou mezi nimi nemohl chybět.

 „Lidé lačnili po přírodě a poznání. Řada z nich zavítala pro radu a inspiraci k nám do infocentra.  Pozorujeme ale celkovou změnu skladby návštěvnosti. Podíl zahraničních turistů byl pouhých 5%, zatímco o rok dříve to bylo 11%,” uvádí Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informační centra. „O prázdninách jsme se snažili návštěvníkům maximálně vyjít vstříc, otevřeno bylo denně a ve všední dny až do 18 hodin. Rozšířená provozní doba se týkala nejen turistického infocentra v Domě Scheybalových, ale i výstavy Má vlast v podkroví Domu a v kostele svaté Anny.”  Právě výstava věnovaná české krajinomalbě tematicky souzněla s letošním trendem cestování po naší zemi a zaznamenala velký návštěvnický ohlas.

Oblíbené byly také výstupy na radniční věž, která v létě slouží jako vyhlídka. Výstupy doplněné o komentované prohlídky funkcionalistických zasedacích místností zajišťovalo též Jablonecké kulturní a informační centrum. „Začátkem července to nevypadalo vůbec dobře, protože probíhaly opravné práce na věži. Ale i přes 14 denní zpoždění vystoupalo na ochoz věže téměř osm set zájemců. Zaznamenali jsme, že mnoho z nich bylo z Jižní Moravy. Asi je náš drsný sever láká,“ usmívá se ředitel JKIC, Petr Vobořil.

Na počátku září se ještě podařilo uspořádat tradiční Den evropského dědictví, v rámci kterého mohli účastníci nahlédnout do zajímavých historických objektů. Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci byl však program v menším rozsahu a také návštěvnost se oproti minulým letům snížila.

Úspěch, kterého si celý tým jabloneckého turistického infocentra velmi cení, je 100% hodnocení agentury Czechtourism v tzv. Mystery shoppingu. “Je to v podstatě skrytá kontrola informačního centra, jejímž cílem je zjistit, na jaké úrovni jsou poskytovány služby, jak jsou zaměstnanci infocenter vstřícní a jaké mají povědomí o svém městě a regionu,” uvádí Hanka Herkommerová, vedoucí infocentra a dodává: “Plný počet bodů je odměnou za plné nasazení všech kolegů, které je v létě nezbytné. Turisté jsou u nás vždy vítáni, snažíme se jim poskytnout maximální servis.“

Kontaktní osoba pro média za JKIC: Radana Schaeferová, T:+420 606 270 543, schaeferova@jablonec.com