TISKOVÁ ZPRÁVA, 18. 06. 2021 v Jablonci nad Nisou: 

Jablonec z ptačí perspektivy si letos můžete užít každý všední den mezi 10. a 17. hodinou. Ve stejné době jsou v přízemí radnice otevřeny i sezónní Turistické informace, kde vám ochotně poradí i prodají vstupenku na věž.

Vyhlídka je z bezpečnostních důvodů přístupná pouze s průvodcem, a to od pondělí do pátku v každou celou hodinu – poslední výstup je možný v 16 hodin. Oproti jiným letům se prodloužil provoz mimo úřední dny. “S otevřením nového pracoviště na radnici můžeme návštěvníkům nabídnout během pracovního týdne více výstupů na radniční věž. Věříme, že možnosti využijí místní i turisté. Pohled z ochozu radniční věže je jedinečný. Jablonec má nádhernou polohu uprostřed hor a za jasného počasí je vidět nejen město jako na dlani, ale i Černá studnice, Bramberk, Královka, Císařský kámen, Liberecká výšina a samozřejmě Ještěd,” popisuje Petr Vobořil, ředitel p.o. Kultura Jablonec. “Během výstupu mohou zájemci nahlédnout do zasedacích sálů, které jsou po rekonstrukci opět chloubou funkcionalistické radnice,” dodává Vobořil. 

V budově radnice jezdí oběžný výtah páternoster. Pokud se chcete svézt tímto, dnes již unikátním přepravním zařízením, doporučujeme si k návštěvě věže zvolit úřední dny – pondělí nebo středu, kdy jeho provoz není omezen. Méně pohyblivým návštěvníkům výstup na věž však nedoporučujeme, do samotné věže se totiž nelze dostat jinak než po svých.

 

Otevírací doby: 

Turistické informace, výstupy na věž – budova radnice
všední dny 9.30–17.00 hodin
víkend, svátky – zavřeno
(sraz a vstupenky v prostorách Turistických informací v budově radnice – v každou celou hodinu)

Kontaktní osoba pro média za JKIC: Radana Schaeferová, T:+420 606 270 543, schaeferova@jablonec.com