Chata Tesanka

Jizerské hory

Janov nad Nisou 568
46811, Janov nad Nisou

GSM: +420 777 093 810

E-mail: info@tesanka.cz

Web: www.tesanka.cz

Mapa: Zobrazit na mapě

Zobrazit ceník na webu

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 48
Celkový počet pokojů: 13
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 4 lůžkové, vícelůžkové

Počet 2 lůžkových: 8

Počet 4 lůžkových: 5

Vybavení

pokoj s vanou / sprchou, pokoj s WC, TV na pokoji, TV ve společenské místnosti, WiFi, konferenční místnost, gril, ohniště, zahrada, terasa, vybavení pro školení, taneční parket, tělocvična, fitness, venkovní bazén, sauna, dětské hřiště / dětský koutek, hřiště, parkoviště, parkoviště pro autobusy, zvířata akceptována, kreditní karty akceptovány

Doplňkové služby

snídaně, polopenze

Chata Tesanka je klasická horská chata, která svou ideální polohou a prvotřídní péčí o hosty poskytuje vynikající podmínky pro ubytování a rekreaci v kterémkoliv ročním období. Leží ve výšce 854 m. n. m. přímo na jednom z hřebenů regionu Jizerské hory. Je vzdálena 8 km od města Jablonec nad Nisou a náleží do katastru obce Janov nad Nisou, do její místní části Hrabětice.

Chata Tesanka – ubytování

Pokoje jsou dvou až pětilůžkové a jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, některé také TV a satelitem. Penzion je nekuřácký. Uzamykatelné parkoviště.

Chata Tesanka – stravování

Za zmínku stojí jistě i stravování, neboť právě kvůli kuchyni se na Tesanku vrací nejeden host. Snídaně je formou bufetu, večeře nabídkovým stolem (předkrm, polévka, ovocné a zeleninové saláty), hlavní jídlo, zákusek. Bohatý výběr nápojů. Letní terasa pro relaxaci s možností grilování a večerního posezení.

Chata Tesanka – aktivity

Nedaleko chaty stojí jedna z dominant Jizerských hor, rozhledna Královka. V blízkosti se nachází také SKI areál Severák se soustavou lyžařských vleků a lyžařské centrum Bedřichov s ideálními podmínkami pro běžecké i sjezdové lyžování. Sama Tesanka leží přímo u běžeckých tratí tzv. Jizerské magistrály, jež jsou hojně využívány nejen v zimě lyžaři, ale také na jaře, v létě a na podzim turisty a cyklisty na horských kolech, pro něž stejně jako pro běžce nabízejí Jizerské hory nepřeberné množství nádherných tras. Z Tesanky a jejího okolí je nádherný výhled. Jižně na údolí Jablonce n. N., západně na Lužické hory s Ještědem, severně můžete přehlédnout takřka celé Jizerské hory a východně velkou část Krkonoš.

Lesnatá krajina pod vrcholky Jizerských hor nabízí turistické cíle (Královka 850m n.m.), sjezdovky a běžecké tratě (Bedřichov, Severák, Jizerská magistrála), letní koupání (Černá Nisa), velké množství cyklotras i zázemí velkých měst (Liberec a Jablonec n.N. přehrady, divadla, aquaparky, zábava – liberecký Babylon).

Fotogalerie