Petřín – hotel s restaurací a vyhlídkovou věží

Jizerské hory

Petřínská 6
46606, Jablonec nad Nisou

GSM: +420 771 228 887

E-mail: info@hotelpetrin.cz

Web: https://hotelpetrin.cz/

Mapa: Zobrazit na mapě

Cena

Orientační cena za noc / osoba: 800 Kč

Zobrazit ceník na webu

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 55

Druhy pokojů: 1 lůžkové, 2 lůžkové, 3 lůžkové, vícelůžkové, apartmá
Počet 1 lůžkových: 2
Počet 2 lůžkových: 14
Počet 3 lůžkových: 4

Počet apartmá: 1

Vybavení

pokoj s vanou / sprchou, pokoj s WC, TV na pokoji, WiFi, možnost vaření, konferenční místnost, taneční parket, parkoviště, parkoviště pro autobusy, zvířata akceptována, kreditní karty akceptovány

Doplňkové služby

snídaně, konferenční služby

Klasifikace

***

Hotel Petřín nabízí stylové ubytování a prvorepublikovou kuchyni s úchvatným výhledem na Jablonec nad Nisou a Jizerské hory za ním.

Původně výletní restaurace z r. 1906 je neodmyslitelnou dominantou petřínského vrchu a historickou památkou města. Není divu, že je vyhledávaným zastavením turistů a cyklistů právě pro úchvatný výhled na město a okolí.  Nedaleko se nachází Vyhlídka na Dobré Vodě a Čertův kámen, oblíbené cíle pro nenáročnou procházku. 

Celý objekt se na podzim r. 2021 dočkal po letech znovuotevření. V současnosti funguje hotel,  restaurace, velký taneční sál a menší salónek na oslavy. V suterénu objektu je k dispozici útulná vinárna, kterou je možné si pronajmout pro různé oslavy, posezení s přáteli apod. Vyhlídková věž nabízí výhled na město, Jizerské hory a Ještěd, a je otevřena denně. Bližší informace získáte zde. 

Historie Petřína zde

Stylová restaurace s unikátním výhledem na okolní město i přírodu nabízí zejména pokrmy inspirované dobou první republiky, ve které tradiční českou kuchyni ovlivňovaly také akcenty rakouské či francouzské gastronomie. Výsledkem jsou například poctivá, 5 dnů připravovaná hovězí líčka se svíčkovou omáčkou, vídeňský řízek či jelen po burgundsku.

Hotel Petřín nabízí stylové a klidné ubytování v srdci Jizerských hor s nádherným výhledem a skvělou dostupností výhod a služeb města. V nově zrekonstruovaném hotelu, tyčícím se nad údolím města Jablonec nad Nisou, naleznete 22 nově upravených stylových pokojů, které jsou komfortně vybaveny k vaší maximální spokojenosti včetně vysoké bezrámové matrace, kosmetiky, občerstvení či fénu. Hotel také disponuje velkým bezplatným parkovištěm a vysokorychlostním internetem. Nejen hoteloví hosté ocení restauraci s celodenním provozem.

Fotogalerie