Prezidentská chata

Jizerské hory

Bedřichov 524
46811, Bedřichov

GSM: +420 604 551 469

E-mail: info@prezidentska.cz

Web: www.prezidentska.cz

Mapa: Zobrazit na mapě

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 40
Celkový počet pokojů: 13
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 4 lůžkové

Počet 2 lůžkových: 8

Počet 4 lůžkových: 4

Vybavení

pokoj s vanou / sprchou, pokoj s WC, společná koupelna, TV na pokoji, TV ve společenské místnosti, WiFi, gril, ohniště, zahrada, terasa, vybavení pro školení, sauna, dětské hřiště / dětský koutek, hřiště, parkoviště, zvířata akceptována, kreditní karty akceptovány

Doplňkové služby

snídaně, polopenze, plná penze

Prezidentská je původní roubená stavba, vyhledávaná pro stylové ubytování, krásné okolí, vyhlášenou hospodu a výborné služby. Současní provozovatelé je na Prezidentské nabízejí už 30 let a najdete ji nad Hrabětickými loukami, necelé 2 km od centrálního parkoviště v Bedřichově.

Prezidentská – nabídka

Jako výletníci tu najdete za každého počasí otevřenou restauraci (s výjimkou Vánoc). Na své si přijdou milovníci tradičních jídel, ale i vegetariáni, myslí tu i na děti. Ty zaujmou i netradiční venkovní dětské prvky, největším hřištěm je pro ně ale okolní les, který začíná hned na dveřmi chaty. Posedět lze na zahrádce nebo jen tak odpočívat na louce.

Ubytovaní hosté si tu nejvíce cení okolní přírody a skvělých služeb. Součástí každého pobytu je bohatá snídaně, každý pokoj je jiný, ale všechny jsou příjemně zařízené, vybírat lze z dvoulůžkových až po čtyřlůžkové, některé mají vlastní koupelnou, některé společnou. Od léta 2021 se kapacita Prezidentské vrátila na původních 50 lůžek díky novým dvoulůžkovým pokojům na Vejminku, nové budově, která vyrostla na místě bývalých stájí a garáže.

Všechny pokoje, dostupné termíny i zvláštní nabídky si lze prohlédnout i rezervovat online. Mimo hlavní sezonu Prezidentská často hostí školní kolektivy a pro své akce si ji často vybírají i firmy. Kromě 120 míst v restauraci a na prosklené verandě, mohou hosté využít i salónek, společenskou místnost vybavenou pro školení, saunu a úschovnu kol a lyží. 

Prezidentská – restaurace

Restaurace je otevřena celý rok, včetně jara a podzimu, kdy jiné restaurace bývají zavřené. Mezi tradiční nabídku na jídelním lístku – současný provozovatel vede Prezidentskou už více jak 30 let – jistě patří jejich vyhlášený boršč, smažený sýr z blaťáckého zlata nebo poctivá svíčková s pajfálským knedlíkem. Hosté si ale mohou vybrat i z dalších jídel, laděných do horského prostředí, tradičních českých surovin, přesto v moderním pojetí. Hovězí líčka na povidlovém zelí nebo krkovice na červené čočce s růžičkovou kapustou.

Restaurace na Prezidentské se skládá z hlavního lokálu s 80 místy, oddělené prosklené verandy pro 30 hostů a salónku s posezením pro 12 lidí. Otevřeno je každý den od 11.00 do 22.00 hodin (poslední objednávky pro kuchyni se přijímají ve 21.00 hod). Hoteloví hosté si nemusí místa na večer rezervovat, počítají tam s nimi automaticky.

Rezervace stolů na tel.: +420 739 013 812, ve vytížených dnech lze v poledne rezervovat stůl jen na 11. hodinu a lze ho držet max 15 min. Pokud se restaurace naplní, není možné hájit prázdné židle.

Kapacita je celkem cca 120 hostů (hlavní lokál 80 míst | veranda 30 míst | salónek 12 míst).

Fotogalerie